Dánka Wozniacka príde v Melbourne o post svetovej jednotky

24.01.2012 Celý región

MELBOURNE 24. januára (WEBNOVINY) - Dánska tenistka Caroline Wozniacka prehrala v utorkovom štvrťfinále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne s belgickou obhajkyňou titulu Kim Clijstersovou a k 30. januáru príde o post svetovej jednotky rebríčka WTA.

Dánku môžu na čele renkingu vystriedať Češka Petra Kvitová, Bieloruska Viktoria Azarenková aj Ruska Maria Šarapovová.

Clijstersová ako turnajová jedenástka potvrdila pozitívnu bilanciu proti najvyššie nasadenej dánskej tenistke a za 105 minút triumfovala 6:3, 7:6 (4). Po utorku Belgičanka vedie v súbojoch proti Wozniackej už 3:0.

V utorok si semifinálovú miestenku vybojovala aj turnajová trojka Viktoria Azarenková z Bieloruska, ktorá síce prehrala tajbrejk prvého setu s osmičkou pavúka Agnieszkou Radwanskou z Poľska na nulu, potom však svojej súperke uštedrila "kanára" a rozhodujúci tretí set vyhrala 6:2. Ďalšie dva štvrťfinálové súboje sú na programe v stredu.

Výsledky utorkových stretnutí štvrťfinále dvojhry žien na turnaji Australian Open v Melbourne:

Dvojhra žien - štvrťfinále - utorok:
Kim Clijstersová (Belg.-11) - Caroline Wozniacka (Dán.-1) 6:3, 7:6 (4) za 105 minút
Viktoria Azarenková (Biel.-3) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-8) 6:7 (0), 6:0, 6:2 za 121 minút